Wróciłam

podroze_logo

Animator Kultury 1(2016)

Paulina Ziemińska

WRÓCIŁAM

___Podróże, co w nich jest takiego, że wielu porzuca swoją codzienność, czasem z dnia na dzień.
___Po prostu pakuje się i wyrusza przed siebie. W pustą przestrzeń.
___Dla mnie najpiękniejszą przestrzenią jest morze. Dlaczego? Sama do końca nie wiem, co ma takiego w sobie. Po prostu wygrywa w konkursie „Przestrzeń podróży”.
___O podróżach można pisać wiele. Można o tych małych i dużych, zaplanowanych lub nie. Więc do nich jeszcze wrócimy. Zaczniemy nietypowo – o powrotach.
___Powroty są podobno najgorsze. Ciężko zmierzyć się z szarą codziennością, ciężko wrócić do starych nawyków, gdy przeżyło się tyle pięknych chwil i tyle się wydarzyło.
___A może właśnie powroty są najlepszym, co nas spotyka?
___Kiedy skądś wracamy jesteśmy bogatsi. Nawet tracąc pieniądze, czas, zdrowie – bogacimy się. Bo z każdej podróży przywozimy nowe doświadczenia, radości, porażki, przemyślenia. I nie ma znaczenia z jakiej podróży wracamy. Nawet jeśli to była wycieczka do pobliskiego miasteczka. Dlaczego?
___Znaczenie nadajesz jeżeli masz określony cel. Znaczenie podróży jest ważne. Powoduje to, że masz większą orientację. Pomyśl jeszcze jak wspaniale jest wracać i myśleć – tak! Zrobiłam to, osiągnęłam to o czym marzyłam. To wspaniałe móc przemyśleć to co za nami. Nawet jeśli coś nie wyszło, wracasz z bagażem ciężkich doświadczeń. To pamiętaj, doświadczenie jest po to, by lepiej dostrzegać.
___Warto mieć jeszcze w sobie ducha spontaniczności, ale gdy ma się cel zyskuje się pewność siebie i wiarę, że naprawdę można wiele osiągnąć.
___I nie warto rezygnować ze spontaniczności. Bo ona dodaje siły, jest wyzwaniem, które pomaga się wznieść, odkryć nieznane, często zapomniane drogi, miejsca.
___Co takiego jeszcze jest w powrotach?
___To, że ktoś na ciebie czeka.
___Zawsze ktoś czeka. Tylko trzeba nauczyć się to dostrzegać. Samotna podróż pokaże to najlepiej.
___A o takiej opowiem ci następnym razem.

wrocilamzdj1

-1-

 

2 thoughts on “Wróciłam

  1. Powroty są zdecydowanie najmilsze w podróżowaniu. Wystarczy tylko zadbać o to, aby codzienność, do której wracamy, nie była szara 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *